Włochy Drogie Mandaty posiadają więc po prostu uprzedzam. Na 3 pobyty 2 razy przyszło mi powiadomienie. No i w jednym miałem aż dwa mandaty i to za to samo! A że planuję i dalsze pobyty w tym rajskim kraju (dla turysty) to mimo bólu kieszeni płacę. Co dziwne to z Florencji te 2 mandaty były a trzeci z okolic. Zakładam, po przemyśleniu sprawy iż ze względu na miliony turytów mają po prostu udoskonalony system egzekwowania mandatów od obcokrajowców.

Włochy Drogie Mandaty posiadają a wręcz bardzo drogie. Na pisemkach mam coś takiego: jeżeli w ciągu 14 dni opłacisz to tylko ok 500 pln. Po tym czasie 1500 pln a na sam koniec to jeszcze większa kwota wpisana była ale mi pociemniało w oczach (a w zasadzie dwa razy w jednym roku i raz w następnym).

Pogodzony jestem z tym smutnym faktem gdyż nie wyobrażam sobie by nie móc swobodnie samochodem podróżować po tym kraju i nie móc widzieć na własne oczy takich rzeczy jak chociażby krzywej wieży w Pizie.

 

Włochy Drogie Mandaty

Rozdają i już śpieszę wyjaśnić za co ja dostałem. Może to pomoże ustrzec się Wam. Z Florencji dostałem 2 mandaty gdyż w dwóch kolejnych dniach popełniłem tą samą zbrodnię czyli wyjechałem ze starówki (tam miałem cudny hotelik) przekraczając o 8 i 14 minut możliwość jechania jak się okazało bus pasem. Spieszę też wyjaśnić iż ośmieliłem się skorzystać z kilku metrów bus pasa (po analizie wjazd z lewej i zaraz wyjazd na prawo). Trudno. Doczytałem później wieści z internetu iż w Florencji jest mnóstwo kamer i mają wszystko automatycznie podpięte i zapięte na ostatni guzik komputerowy. Tak więc uwaga!

Co do drugiego mandatu – byłem zmęczony, jechałem z Czech do Ceciny i niestety przy Florencji na autostradzie cyk..cyk..12km/h przekroczona prędkość. A było już tak blisko do hotelu (i to mnie zgubiło, straciłem czujność ze zmęczenia). W Polsce to bym się uśmiał z wysokości mandatu. Niestety zacny kraj włoski ma o wiele, wiele wyższe stawki.

Tak więc jeszcze raz: uwaga, uwaga i jeszcze większa uwaga a może nie będą tak drogie wakacje we Włoszech. Ja już w kosztach każdych kolejnych wakacji we Włoszech mam uwzględnione te 100 euro (mandaty). Trudno. Uwielbiam ten kraj.