Agir Niemiecki krążownik IX poziomu

Agir Niemiecki krążownik IX poziomu

Agir Niemiecki krążownik IX poziomu. Ogólnie świetny ale mimo swojej dość dużej puli HP i w sumie niezłego pancerza może nie wytrzymać bitew PvP (dużo takich dość przyzwoitych Pommern, które zjadają inne okręty na śniadanie). Gdybym miał chęć uczestniczenia w obecnych bitwach PvP to zasiadłbym do lotniskowca albo do takiego okrętu jak Pommern (na każdym poziomie są okręty wytrzymujące pole walki). Wolałbym Yorcka czyli dwa poziomy niżej, bo to okręt świetny i raczej wylosuje Tobie przeciwników gdzie ugrasz swoje.

Agir Niemiecki krążownik IX poziomu

Niemniej Agir to moja najlepsza premka jak do tej pory (edit: nieaktualne ale podtrzymam, że na coopa jest świetny). Idealnie pasuje pod mój styl walki – czyli pchasz się do przodu, kręcisz piruety, strzelasz, torpedujesz i sypiesz dookoła z dodatkowej. Mimo, że to krążownik to gra się nim jak pancernikiem. Można oczywiście grać jak typowym krążownikiem. W ogóle ten okręt ma wiele możliwości i jest w stanie zaspokoić potrzeby wielu graczy. Dodatkowo warto wspomnieć o jego niezłej obronie przeciwlotniczej. Przy przeciętnej drużynie (chodzi o umiejętności) grającej w IX i w X przeciwko botom 4 czy więcej fragów i grubo powyżej 100k dmg dla Agira to nie wyzwanie. W bitwach PvP gdzie każdy stoi daleko i sypie zza wyspy jest już problem (zwiad lotniczy pozwala sypnąć tuż za wyspę a z bez zwiadu już nie mamy takiej możliwości) – tam się ciuła punkty uszkodzeń bardzo uważając by samemu nie dostać dewastacji.

Agir Niemiecki krążownik IX poziomu – podsumowanie COOP

Podsumowując: szybki, niezła pula HP, dobre działa o bardzo przyzwoitym zasięgu, świetna dodatkowa i przeciwlotnicza, torpedy i niemieckie hydro. Ktoś kto lubi grę stylem – wbijamy się do środka i naparzanka z obrotu – niech bierze Agira w ciemno (tak samo Tirpitza, Odina). Takie jak dla mnie mocne 8/10.

Mogę powiedzieć, że w miarę dobrze radzi sobie na rankingówkach w wersji 3 na 3 (bo tu więcej zależy od umiejętności gracza) ale to nadal nie jest okręt godny polecenia do rankingówek.

Co więcej, po zapoznaniu się z Pommernem (napiszę o nim później) dochodzę do wniosku, że Agir nie jest taki słaby jak mi się wydawało wcześniej (świetny ale delikatny) w PvP w porównaniu do Pommerna.

Agir Niemiecki krążownik IX poziomu – podsumowanie random / PVP

I tu moja ocena jest kompletnie inna. Okręt ten jest po prostu nieprzystosowany do obecnej mety czyli walki na odległość. Niby może to wykonać ale wykonuje to źle. Pociski AP są za słabe a HE nawet są dobre ale w niewystarczających ilościach byś narobił dmg. Okręt szybki ale duży i mało zwrotny (piruety między botami to zakręcenie tyłka a nie pełna nawrotka) tak więc łapiesz. A ponieważ to okręt dość miękki to nie ma jak się poustawiać by nie łapać. Grając Agirem na randomie nie czułem, że płynę okrętem mogącym cokolwiek. Ani nie polecę przeważyć stagnację ani nie narobię szkód na odległość a jak ddek się uweźmie to też nie czułem, że mogę skutecznie się obronić już nie mówiąc o tym bym ubił ddeka. To jest ciężki krążownik ale nie dość ciężki na BBeka a za ciężki do innych ról. Średni. Po prostu…

 

Written By
RITHVEN
More from RITHVEN
Iron Duke brytyjski pancernik V poziomu
Iron Duke brytyjski pancernik V poziomu. Jak na pancernik z tego poziomu...
Read More
One reply on “Agir Niemiecki krążownik IX poziomu”

Comments are closed.