Atago japoński krążownik VIII poziomu

Atago japoński krążownik

Atago japoński krążownik VIII poziomu. Ostatnio dorwałem wersję B tego okrętu premium. Czyli mam Atago z literką B (Atago B) w camo czarnym (wypuszczano niektóre okręty w takiej wersji z okazji Black Friday 2018 i 2019). Ja dostałem ten okręt gdyż zakupiłem kontener w WOWs letnia wyprzedaż 2020.

Atago japoński krążownik VIII poziomu – pierwsze wrażenia

Prawie mi opadła szczęka. Jest moc w tym okręcie. Nie mam wiele premek i też nie wszystko co drzewkowe poodkrywałem. Niemniej wiele okręcików VIII poziomu ograłem. I Atago jest w ścisłej czołówce. Gdyby nie to, że uwielbiam pancerniki to grałbym tym krążownikiem namiętnie. Zresztą w czarnym, lśniącym camo wygląda jak istny zwiastun śmierci dla przeciwników. No ale do rzeczy.

Atago japoński krążownik VIII poziomu – okręt OP

Atago ma świetny układ torped (dzielone, obie burty) schowane pod pancerzem (I) a nie jak w większości okrętów na pokładzie czekające na zabłąkany pocisk, który je niszczy (w najmniej odpowiednim momencie). Dobry poziom uszkodzeń, świetny zasięg (10km) i wspaniały kąt zrzutu (do przodu, do tyłu).

Atago ma też bardzo dobrą japońską artylerię (kto grał na japońskimi krążownikami to wie o co chodzi). Układ dział, pociski burzące (HE) mają cudowny współczynnik podpaleń (a i same zadają przyjemne obrażenia). Jedyny minus (czasem duży) to zasięg (15km z kawałeczkiem). W jednych bitwach wystarczy w innych zabraknie i to dużo. Pamiętajmy, że w bitwach dla okrętów VIII może wylosować przeciwników X.

Miałem wrażenie, że jak na krążownik to Atago ma większy niż średnia współczynnik na ból. Naprawdę przyjmuje dzielnie obrażenia. Ma naprawkę.

Piętą achillesową jest AA. Można mieć kłopoty jak podleci eskadra kierowana przez rozgarniętego gracza.

Atago japoński krążownik VIII poziomu – podsumowanie

Gorąco polecam zdobycie tego okrętu premium. Jest świetny. Daje dużo radości w graniu. Przypomina mi trochę niemieckie pancerniki typu Tirpitz (szybkie,zwrotne, torpedy) lub niemieckie krążowniki typu Agir (szybkie, zwrotne, torpedy i to już półka ciężkich krążowników – na niskich poziomach niemieckie krążowniki to delikatne puszki).

Written By
RITHVEN
More from RITHVEN
WOWs Operacja ocalenie lotniskowca Raptor
WOWs Operacja ocalenie lotniskowca Raptor. Jak dla mnie to najgorsza operacja. Przeznaczona...
Read More