Bismarck pancernik niemiecki VIII poziomu

Bismarck pancernik niemiecki

Bismarck pancernik niemiecki VIII poziomu. Tirpitz bez torped. I w sumie na tym stwierdzeniu mógłbym zakończyć mój wpis. Fakt faktem, że ze względu na posiadanego Tirpitza to Bismarckiem grałem tylko tyle ile musiałem by dojść do FDG (a FDG grałem niewiele więcej niż potrzebne XP do okrycia Groser Kurfust). Co pamiętam z tego okrętu? Taki FDG. Albo jak napisałem Tirpitz bez torped. Przewagą Bismarcka nad FDG i to znaczną jest to, że mówimy o pancerniku poziomu VIII a więc bitwy losuje pomiędzy VII a IX. Oczywiście dziewiątki mogą sprawić problemy ale ósemki i siódemki powinny być do ugryzienia.

Bismarck pancernik niemiecki VIII poziomu – czy warto?

Bismarck to wspaniały okręt którego wspaniałość nie jest poprawnie odwzorowana w grze. Bismarck to jeden z najpotężniejszych okrętów w II WW ale w WOWs jest przyćmiony ogromem lepszych okrętów.

Bismarck to okręt drzewkowy. Gdyby był premium to u mnie byłby dość daleko na liście zakupów (a kupiłbym dlatego, że lubię niemiecką flotę). Jest znacznie gorszy od Tirpitza. Jedyną zaletą Bismarcka jest osławiona niemiecka dodatkowa. Działa są słabe i nie dają zadowalających obrażeń (mówimy o bitwach kontra IX + VIII). Bismarck niestety nie ma innych argumentów. Tirpitz nadal sobie radzi bo ma oprócz dodatkowej torpedy na dobicie (bo działa jak na Bismarcku). Mam w stajni Odina (i uważam go za najlepszą pancerną niemiecką VIII) i mimo wielu wad jest lepszym Tirpitzem i znacznie lepszym od Bismarcka.

Niemniej gdybym nie miał premek i miał porównywać tylko drzewkowe – Bismarck nadal stanowi jakość. Ale to jakość nie wytrzymująca obecnych ilości premek w grze. W tym miejscu mam taką myśl – może warto by zrobić tryb walki tylko dla drzewkowych..

Na koniec: bitwy asymetryczne jako ratunek dla wielu okrętów. Na bitwach w tym trybie Bismarck radzi sobie świetnie.

Written By
RITHVEN
More from RITHVEN
Kongo japoński pancernik V poziomu
Kongo japoński pancernik V poziomu. Piękny okręt, dość szybki, morderczy. Pamiętajmy, że...
Read More