Darmowa gra Control

Darmowa gra Control. W co zagrać w 2021?

Darmowa gra Control. Nie ma co się zastanawiać. I nie chodzi o to, że do zgarnięcia jest darmowa gra. Do zgarnięcia jest kolejna świetna gra. Ja mam już ich tyle, że pewnie życia nie starczy by w każdą zagrać. Ale wiecie: lepiej mieć niż nie mieć.

Darmowa gra Control – jak zdobyć

Polecam zarejestrować się na stałem w Epic Games bo co jakiś czas można dostać gry z górnej półki za darmo (typu Elite Dangerous). Jeżeli szukacie innych okazji to zapraszam na różne strony podające informacje o darmowych grach. Ot chociażby na gaidx.com.

Darmowa gra Control – informacje (źródło nr 1)

Po tym, jak tajna agencja w Nowym Jorku zostaje zaatakowana przez zagrożenie z innego świata, stajesz się nowym dyrektorem, który walczy o odzyskanie kontroli.
Od dewelopera Remedy Entertainment, ta nadprzyrodzona przygodowa gra akcji z perspektywy trzeciej osoby rzuci Ci wyzwanie, aby opanować kombinację nadprzyrodzonych zdolności, modyfikowalnego wyposażenia i reaktywnych środowisk podczas walki w głębokim i nieprzewidywalnym świecie.
Kontrola to historia Jesse Faden i jej osobiste poszukiwanie odpowiedzi, gdy dorasta do roli reżysera. Świat Control ma swoją własną historię, podobnie jak sojusznicy, których Jesse spotyka po drodze. Jesse współpracuje z innymi agentami Biura i odkrywa dziwne eksperymenty i tajemnice.

Informacje zaczerpnięte z gAidX.com

Darmowa gra Control – informacje (źródło nr 2)

Control to przygodowa gra akcji z 2019 roku opracowana przez Remedy Entertainment i opublikowana przez 505 Games. Gra toczy się wokół Federalnego Biura Kontroli (FBC), tajnej amerykańskiej agencji rządowej, której zadaniem jest kontrolowanie i badanie zjawisk naruszających prawa rzeczywistości. Jako Jesse Faden (Courtney Hope), nowy dyrektor Biura, gracz eksploruje najstarszy dom – paranormalną siedzibę FBC – i wykorzystuje potężne umiejętności, aby pokonać śmiertelnego wroga znanego jako Syk, który najechał i zepsuł rzeczywistość. Gracz zyskuje umiejętności, znajdując Obiekty Mocy, przyziemne przedmioty, takie jak telefon obrotowy lub dyskietka nasycona energiami z innego wymiaru, które znajdowały się w centrum głównych zdarzeń paranormalnych i od tego czasu zostały odzyskane przez FBC.

Control jest inspirowany paranormalnymi opowieściami o fikcyjnej Fundacji SCP stworzonej przez internetowy projekt collaborative-fiction, oparty na gatunku nowego dziwnego. Otoczenie Najstarszego Domu zostało zaprojektowane w brutalistycznej architekturze, wspólnej dla wielu opresyjnych budynków rządowych i która służyła jako sceneria do pokazania destrukcyjnych systemów środowiskowych gry.

Darmowa gra Control

Control była jedną z pierwszych wydanych gier wykorzystujących ray tracing w czasie rzeczywistym wbudowany w sprzęt nowszych kart graficznych. Oprócz Hope, dalsze prace głosowe i nagrania akcji na żywo zapewniają James McCaffrey, Matthew Porretta i Martti Suosalo, a zespół Poets of the Fall zapewnił dodatkową muzykę. Gra została wydana w sierpniu 2019 roku na systemy Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One. Wersja w chmurze na Nintendo Switch została wydana w październiku 2020 r. Wersje na PlayStation 5 i Xbox Series X/S zostały wydane w lutym 2021 r.

Po premierze Control spotkała się z pozytywnymi recenzjami krytyków, a kilka publikacji dotyczących gier uznało ją za jedną z najlepszych gier 2019 roku. Gra była nominowana do wielu nagród za gry wideo, wygrywając kilka związanych z grafiką i projektem gry. Po Control pojawiło się rozszerzenie do pobrania, The Foundation, które zostało wydane 26 marca 2020 r. Drugie rozszerzenie, AWE – skrzyżowanie z poprzednią grą Remedy Alan Wake – zostało wydane 27 sierpnia 2020 r.

Informacje zaczerpnięte z wiki.