Elite Dangerous Sagittarius A. Jak dotrzeć? Poradnik

Elite Dangerous Sagittarius A czyli środek drogi mlecznej. Czarna dziura, która rozerwie Ciebie na strzępy. To jeden z dwóch głównych punktów do zobaczenia w Elite Dangerous. Drugim jest Beagle Point czyli najdalszy punkt od siedzib ludzkich.

W Elite Dangerous jest wiele miejsc tzw. musisz być i zobaczyć. To trochę jak zdobywanie szczytów górskich. Takie ośmiotysięczniki. Taka korona himalajów.

Niemniej te dwa punkty są najważniejsze. Środek i najdalej. Te najdalej zostawię sobie na czas nieokreślony. Środek osiągnąłem niedawno. W teorii gdybyś wyruszył do Sagittarius A i wrócił z powrotem to z samej tej podroży osiągnąłbyś rangę Elite w eksploracji. W teorii. Wszystko jest uzależnione od ilości skoków, dokładności skanów a najważniejsze od tego czy idziesz już odkrytą drogą czy jednak wytyczasz swoją ścieżkę.

Ja dostałem 87 milionów za podróż w jedną stronę i za kilkaset gwiazd, które odkryłem jako pierwszy (poradnik do eksploracji w Elite Dangerous). Nie wszystko skanowałem dogłębnie (dlatego wynik finansowy taki a nie inny) ale też trzeba przyznać, że jest to nużąca podróż. Co by nie było – gdybym wrócił z podobnym wynikiem to rangi Elite nie dostanym. Przyjmuje się, że wartość skanów musi być obecnie na poziomie 250 milionów. Na szczęście mi nie zależało a po drugie już ją miałem.

Osiągnięcie w Elite Dangerous Sagittarius A jest wyzwaniem. Latałem już po kilka tysięcy lat świetlnych w Elite Dangerous ale powiem Wam, że to była męcząca podróż. Podpowiem Wam co trzeba zrobić by jednak wytrwać:

Elite Dangerous Sagittarius A – przygotowania

Statek. A w zasadzie zamknięcie spraw w przestrzeni ludzkiej. Nie zapomnij o dokończeniu upgradów modułów czy misji bo już na długo opuścisz kolebkę ludzkości.

Ja do wyruszenia w tą długą podróż przygotowałem sobie ASP Explorer. Skok około 62 lata świetlne. Odblokowany moduł FSD Guardian. Podkręcony FSD u inżyniera.

Wiele osób przedstawia schematy obciążonych statków wszelkim możliwym sprzętem. Obrona, lasera, łaziki, 2 moduły naprawcze i wiele innych kotwic powodujących, że statek lata jak pociąg transportowy a osiągnięcia w skoku ma żałosne czyli 30 lat świetlnych.

To oznacza, że zamiast 1000 skoków macie 2000. To oznacza, że cel wydaje się Wam wręcz mityczny w osiągnięciu. Nie ma sensu sobie utrudniać. Statek ma być zwinny. Statek ma też Was szybko sprowadzić do domu (o czym nikt nie wspomina). Tu masz pełny build mojego ASP Explorera z omówieniem dlaczego taki a nie inny.

Co jeszcze musisz pamiętać? W obecnym czasie w Elite Dangerous przy Sagittarius A (w odległości kilku lat świetlnych) masz aż 2 stacje (Explorer’s Anchorage oraz Grim Pioneer). Niestety nie mają stoczni (więc nie zmienisz statku ani nie sprowadzisz za gotówkę do tych placówek swoich innych zakupionych) a i opcja kupowania modułów jest ograniczona. Jeżeli planujesz po dotarciu zrobić sobie z tych miejsc na dłużej bazę wypadową (a są to najdalsze placówki ludzkie gdzie możesz sprzedać swoje odkrycia eksploracyjne) polecam pełny zakup różnych modułów których tam nie dostaniesz. A później je sprowadzić jeżeli będą potrzebne.

Elite Dangerous Sagittarius A – wytyczanie trasy

To jest popularny kierunek wycieczek. Przez 2 lub nawet 4 tysiące lat świetlnych możesz wlatywać cały czas do systemów już odkrytych. Ja jak zwykle trochę nadrobiłem drogi (trochę w bok, trochę w pionie). Dlaczego warto się pomęczyć (czyli lecieć dłużej)? Już to wyjaśniałem wcześniej ale zawsze warto podkreślać rzeczy istotne. Przyjemnie być pierwszym odkrywcą i przyjemnie właśnie z tego względu dostać większą zapłatę. A jeżeli większa zapłata to jeżeli ktoś wbija rangę elite w eksploracji tą ją łatwiej osiągnie.

Po drodze mijasz kilka nebul. Byłem i od razu powiem, że ciężko wbić szpilkę. A już odkrycie nieodkrytego całego systemu gwiezdnego w obrębie nebuli jest bardzo trudne. Łatwiej po prostu swojego nicka umieścić na nieodkrytej planecie lub robiąc pełny skan planety (tego już prawie nikt w takiej odległości od rdzenia ludzkości nie robi).

Za kilka miesięcy w nebulach po drodze do Sagittarius A już nic do zdobycia nie będzie oprócz “fajnych fotek”.

Polecam po dotarciu w okolice Sagittarius A przerzucenie się w tryb solo i sprzedaniu danych eksploracyjnych na dwóch wspomnianych bazach.

Elite Dangerous Sagittarius A – zdjęcia z podróży

Sam system Sagittarius A nie jest piękny i ciekawy. Ot, niebezpieczna czarna dziura, która załamuje światło. Po drodze miałem okazję zobaczyć ciekawsze miejsca.

Niemniej zadowolony jestem za ukończenia całego tego etapu. Czas na kolejne wyzwania.

Written By
RITHVEN
More from RITHVEN
Enseigne Gabolde Francuski niszczyciel II poziomu
Enseigne Gabolde Francuski niszczyciel II poziomu. Jeden z licznych, zwykłych, szarych okręcików...
Read More