Konig Niemiecki pancernik V poziomu

Konig Niemiecki pancernik

Konig Niemiecki pancernik V poziomu. Kolejny wolny statek. Co mogę o nim powiedzieć. W końcu przypomina dość nowoczesne konstrukcje. Jakbym miał tutaj się odnieść do tego faktu to podzieliłbym pancerniki na trzy etapy.

Pancerniki – podział z przymrużeniem oka

  1. Stara konstrukcja – działa dookoła kadłuba (jak obwarzanek), liczne ale mało skuteczne. Statki bardzo wolne i mało zwrotne. Niszczyciele mogą być szybsze ponad 2x.
  2. Średnio nowoczesna konstrukcja – dość powszechna, statki przypominają już bardziej te nowoczesne niż stare. Działa ułożone standardowo (przód / tył). Bardzo wysoka nadbudówka. Od np. niemieckiego Konig V poziomu do np. japońskiego Amagi VIII poziomu. Taka konstrukcja pośrednia – statek może mieć już nowocześnie ułożone działa ale mały zasięg albo może być bardzo wolny przy nowoczesnej linii. Stara sztuka wojenna może być widoczna przy ułożeniu dział dodatkowych (obwarzanek). Niszczyciele mogą być nadal zauważalnie szybsze.
  3. Nowoczesna konstrukcja – smukła, piękna linia. Szybkie i zwrotne statki dopływają na miejsce bitwy zaraz po niszczycielach. Działa mają kopa (ułożone standardowo przód/ tył) i zasięg. Nadbudówka wkomponowana w linię statku (nawet jak wysoka to nie przypomina to postawionego wieżowca na środku pola).

Konig Niemiecki pancernik V poziomu – podsumowanie

Konig to pancernik drugiego typu ale z dołu stawki – wolny. Przynajmniej działa mogą sprawić niespodziankę przeciwnikowi. I jeszcze jedna dygresja (będę ją powtarzał na statkach wysokich poziomów – w szczególności VIII i IX). Co innego grać statkiem stockowym a co innego w pełni odkrytym. Co innego grać z kapitanem I poziomu a co innego z kapitanem XV poziomu. Co innego grać statkiem z modułami a co innego bez. Są takie statki jak FDG czyli niemiecki pancernik IX poziomu, który jest bardzo niedoceniany bo ludzie grają statkiem częściowo wykastrowanym. Ale wystarczy sobie ulepszyć wszystko maksymalnie by okazało się, że jest to zabójcza broń. Oczywiście w rękach gracza fioletowego sieje zniszczenie a w rękach gracza zielonego może siać zniszczenie. Ot, kolejna moja mądrość nad mądrościami. W związku z tym polecam sobie założyć konto na serwerze testowym bo tam nie trzeba milionów PD by odkryć całe drzewko tylko tysiące. Więc szybko można sobie zobaczyć ile dany statek naprawdę jest wart.

Oczywiście Konig nie jest takim statkiem jak FDG. To jest po prostu wolna cegła i tyle.

Written By
RITHVEN
More from RITHVEN
Friant Francuski krążownik III poziomu
Friant Francuski krążownik III poziomu. Kolejna puszka do przejścia. Ale żeby coś...
Read More
One reply on “Konig Niemiecki pancernik V poziomu”

Comments are closed.