Rocznica WOWs 2020, Rocznica WOWs 2020 nagrody

Rocznica WOWs 2020 Superkontenery

Rocznica WOWs 2020 Superkontenery. Tylko dla graczy posiadających okręty poziomu X. O samej rocznicy World of Warships i innych nagrodach napiszę w odrębnym wpisie (nagrody w rocznicę WOWs 2020). Tutaj zajmę się kilkoma kwestiami.

WOWs – dlaczego niskopoziomowi gracze nic nie dostają?

Oczywiście to skrót myślowy bo mogłem napisać: dlaczego niskopoziomowi gracze dostają ochłapy? W WOWs (ale ogólnie w grach od WG) mamy zastosowaną ogólnoświatowa zasadę: bogaty staje się jeszcze bogatszy a biednemu wiatr w oczy. Przejdę do sedna, bo za dużo mojego marudzenia a niektórzy nie będą wiedzieć o co chodzi.

Rocznica WOWs 2020 i możliwe nagrody

WG wprowadziło kilka możliwości by zdobyć nagrody ale bardzo widoczna jest jedna to znaczy za pierwsze zwycięstwo danym okrętem z danego poziomu dostaje się kamo, zwykła skrzynkę z prezentami (trochę najlepszych flag) i superkontener. Im wyższy poziom statku tym lepsza nagroda. Warto zauważyć, że nie obejmuje to najniższych tierów.

Rocznica WOWs 2020 to niesprawiedliwy system nagród

Moja opinia o systemie przyznawania nagród jest surowa. System jest po prostu wielce niesprawiedliwy. Napiszę w podpunktach dlaczego tak uważam:

  1. Gracze z najniższych poziomów (I-IV) nie dostają nic. Ich statki nie są objęte systemem nagród
  2. Gracze będący w trakcie resetu, którzy dodatkowo są na jego początku to mają trochę daleko do poziomu X a tylko ten poziom statku daje superkontener
  3. Superkontener jest tylko za granie okrętem z poziomu X. To jest delikatnie mówiąc – słabe. A nie delikatnie – w kontekście ogółu graczy – skandal. Mnóstwo graczy jest średnio tierowych. WG kompletnie pomija ich w rozważaniach. Wszystkie eventy związane z stocznią, kontenerami, statkami bzdurami typu ARP i Warharmery to statki niższych poziomów. I teraz superkontener jest tylko za okręt poziomu X. To jak spluniecie w twarz.

Rocznica WOWs 2020 powinna wyglądać inaczej

Superkontenery powinny być tylko w łańcuchu misji bojowych obejmujących niskie poziomy okrętów. Wtedy o zdobyciu superkonteneru decydowałby tylko poświęcony czas na grę. Nagrody za granie danym poziomem statku powinny być tylko typu flagi i kamo i wtedy można sobie różnicować np. poziom V to 2 flagi a X to 4. Na tyle mała różnica by nie wkurzać a na tyle duża różnica, że była by to forma nagrody za wytrwałość dla graczy dochodzących do takiego poziomu.

Rocznica WOWs 2020 i moje pocieszenie związane z superkontenerami

Na szczęście szansa wylecenia okrętu jest mała. Ot..moja złośliwość (ale wobec WG). Gdyby ktoś chciał sobie zobaczyć jak wyglądają otwierane skrzyneczki to zapraszam na kanał YT Druvika.

Rocznica WOWs 2020 czy na siłę zdobywać okręty poziomu X?

Wiecie co? Sam przez moment pomyślałem o tym. Mam już kilka VIII i w sumie do X niedaleko. Mam uzbieraną pokaźną ilość wolnych punktów doświadczenia (zbieram na okręty które można wykupić za FXP albo na reset – w sumie jeszcze nie zdecydowałem). Z tym że sobie policzyłem ile tych superkontenerów mógłbym zdobyć – raptem kilka. Może 10 (licząc dziesiątkę za węgiel). Szanse na cokolwiek sensownego mała a moje plany byłby w gruzach (związane z wydaniem FXP). Zresztą wcześniej dałem linka do otwieranych superkontenerów. Słabo. Słabo. W mojej ocenie to się nie opłaca.