Tirpitz Niemiecki pancernik

Tirpitz Niemiecki pancernik VIII poziomu

Tirpitz Niemiecki pancernik VIII poziomu to nadal jest bestia. No, może nie taka jak kiedyś ale to nadal okręt z którym można dokonać fajnych rzeczy.

Tirpitz Niemiecki pancernik VIII poziomu

Pamiętam jego początki. To była moja pierwsza premka jaką zdobyłem. To były czasy. Istny postrach mórz. Dosłownie robił sieczkę. Obecnie jest dużo dobrych okrętów (też i lepszych) więc bywa różnie. Szczególnie jak jesteśmy na dole w poziomie (czyli przeciwko X lub IX). Ale i wtedy mamy możliwość dobrania się do przeciwnika (świetna o dużym zasięgu dodatkowa i torpedy). Okręt jak na pancernika zachowuje się wyjątkowo szybko i zwinnie wiec czasami ma się wrażenie, że sterujemy krążownikiem. Dość duża pula HP i leczydło powoduje, że wytrzymujemy baty (no chyba, że ktoś dorwie nas gdy będziemy całkowicie bokiem). Oczywiście mam Bismarcka ale Tirpitz z tymi torpedami wytrzymuje obecne bitwy. Co do Bismarcka to mam wrażenie, że już to jest okręt jak Amagi (przeminął czas). Czas Tirpitza jeszcze nie przeminął i ze względu na jego dodatkową i torpedy sądzę, że będzie długo używany. Odpowiedzią na współczesne czasy miał być Odin. I po części jest – taki twardszy Tirpitz. Niemniej nie zauważyłem skoku wartości pomiędzy obydwoma okrętami (Odin został znerfiony chyba za bardzo – starano się by reszta okrętów drzewkowych nie oddaliła się za bardzo w możliwościach ale nie uwzględniono dużej ilości pływających premek i ogólnie palących okrętów). Tak jeszcze snując myśli powiem, że Agir to dobra konstrukcja (ale chyba też odstaje od współczesnego pola bitwy – jest trochę za słaby a w zasadzie chodzi o to, że ma dramatyczną małą pulę HP). Oraz podobno Pommern (wstępne opinie ludzi są takie, że dostajemy okręt lekko przewyższający obecną średnią na polu bitwy).

Tirpitz Niemiecki pancernik VIII poziomupodsumowanie

Polecam ten okręt każdemu, kto szuka w World of Warships bitew dających dużo zabawy, pewnego rozluźnienia czyli po prostu czystego funu. Inne okręty dające podobne wrażenia to Odin i Agir.