World of Warships Summer Sale 2020 – analiza

World of Warships Summer Sale, WOWs letnia wyprzedaż

World of Warships Summer Sale 2020. O moich wstępnych wrażeniach co do tej budzącej emocji wśród graczy “wyprzedaży” napisałem w tym poście: WOWs letnia wyprzedaż 2020. Przyznam, że ponieważ sam liczyłem na wyciągnięcie czegoś fajnego z tej “wyprzedaży” to mam pobudzone emocje i nie mogę ot tak przejść do porządku dziennego by obejść się smakiem. No a przynajmniej na sucho musiałem przemyśleć sprawę i przeanalizować poszczególne elementy oferty.

World of Warships Summer Sale 2020 – to trzeba mieć

WOWs to gra w której bawimy się okrętami. Ludzie narzekają, że ciągle jakieś nowe pojawiają się w grze. Mało kto zwraca uwagę (tylko pojedyncze przypadki przy statkach wysokiego poziomu będącymi w opinii powszechnej statkami OP czyli dużo lepszymi niż przeciętne, średnie statki), że statki są wycofywane. I w zdecydowanej większości są wycofane na stałe. Nie ma, nie będzie, nigdy już więcej tych statków. Oczywiście większość wycofanych to statki przeciętne (lepsze, gorsze ale średnio – przeciętne). By móc sobie przeanalizować zrobiłem listę statków premium w grze. I wyszło mi, że może nie połowa ale naprawdę ogromna ilość statków jest wycofana z gry. Na liście tych wycofanych statków są oferowane za żetony König Albert and Vampire (oba na III poziomie). Można sobie przeliczyć koszt zakupu żetonów, zamienić to na dublony i wyjdzie, że to w sumie podobna cena do nadal sprzedawanych okrętów na tym poziomie. Ale kupujemy okręty których kupić już nie mogliśmy. To jest w mojej ocenie super bonus. I to jest powód by w tej letniej wyprzedaży 2020 wziąć udział.

World of Warships Summer Sale 2020 – najlepsze skrzynki

Idąc tropem okrętów wycofanych (lub w ostateczności okrętów które pojawiły się tylko np. w jakimś evencie) popatrzyłem uwazniej na te skrzynki i to co mi wyszło:

  • najlepsza: Black Friday 2019. Trzy statki do kupienia za dublony, jedne niedostępny – Alaska. Średni koszt statków dostępnych jest dość wysoki mimo iż znacznie zaniża go Sims (piszę to na wypadek gdyby wypadło coś innego niż Alaska). Oczywiście mówimy o statkach ze specjalnym kamuflażem i w tej wersji np. Sims B ich nie kupimy. Czyli nie kupimy 4 statków ale trzy z nich mają swoje odpowiedniki do kupienia w sklepie premium. Tak więc jeżeli komuś nie zależy by mieć każdą wersję kamuflażową to możemy skrócić rozważania do tego czy odpowiednik można kupić czy nie w sklepie premium (ewentualnie za wolne punkty doświadczenia).
  • równie dobra: Air Supply. Na wstępie powiem, że przecieki z internetu mówią o 30% szansie na wypadnięcie statku z tej skrzynki. Statki to cztery lotniskowce. Dwa z nich są już niedostępne. Średni koszt dublonów tych dostępnych jest bardzo duży. No ale to lotniskowce więc trzeba je lubić albo trzeba je po prostu chcieć. Na koniec dodam, że z skrzynki tej może wypaść bardzo duża ilość węgla (12,500)!
  • trochę gorsza: Black Friday 2018. Wszystkie cztery statki z tej skrzynki są dostępne w sklepie premium (a raczej ich odpowiedniki). Problem jest taki, że wśród nich jest dość słaby pancernik Massachusetts. Ogólna średnia cena w dublonach tych statków jest dość wysoka.
  • średnia: Santa’s Big Gift. Może Was zdziwić moja ocena ale powiem dlaczego: mała szansa na statek. A statków z których losuje jest mnóstwo (86). Totalna ruletka. W miarę dobre jest to, że może wypaść węgiel (7500).
  • poniżej średniej (moja ocena): paczka statków azjatyckich. Dla mnie poza kręgiem zainteresowania. Może ktoś lubi. Może ktoś kolekcjonuje. Są tam dostępne i niedostępne. Średnia dublonowa – średnio zadowalająca.
  • poniżej średniej (moja ocena): Halloween 2018. Paczka kamuflaży halloween. Jak ktoś lubi. Ja nie lubię, i nie lubię dzieciaków anime.
  • odradzam: Kontener podarunkowy – kilka flag.
  • zdecydowanie odradzam: premium ship (V-VIII). Losuje z dostępnych statków na danym poziomie. Samemu można sobie kupić a co ważniejsze samemu można zadecydować co kupić. A tu algorytm nas obdarza. Cena tych statków w dublonach czy w żetonach jest podobna. Tu nie ma nic co można by nazwać wyprzedażą letnią.

World of Warships Summer Sale 2020 – podsumowanie

Podsumowując podkreślę możliwość zakupu dwóch statków wycofanych z oferty czyli za żetony König Albert and Vampire. Reszta to ruletka. Ruletka lepsza i gorsza. Osobiście rozważam tylko i wyłącznie dwa kontenery z black fiday (2018 i 2019) oraz Air Supply. Tylko w nich upatruję namiastkę wyprzedaży a więcej niż namiastkę możliwość dostania dobrych statków w fajnym permanentnym kamuflażu lub fajnych lotniskowców (a jak się nie uda to dużej ilości węgla). Reszta to dla mnie ochłapy, których na pewno nie będę tykał.

Written By
RITHVEN
More from RITHVEN
WOWs Bitwy asymetryczne
WOWs Bitwy asymetryczne. Najnowsza wyraźna zmiana w World of Warships to wprowadzony...
Read More