WOWs bitwy asymetryczne. Czy to dobry kierunek?

bitwy asymetryczne

WOWs bitwy asymetryczne to nowość dostępna na serwerach testowych. Co to jest? To po prostu nowy tryb walki. W normalnym PvP mamy taką samą ilość graczy po obu stronach barykady; ponadto w obu drużynach jest taka sama ilość statków danego rodzaju i poziomu (to, że jedne są ewidentnie lepsze od innych to inna sprawa ale przynajmniej ten system stara się dobrać jak najbardziej podobne drużyny; pominę fakt, że można trafić na drużynę fioletowych walczącą z czerwonymi :D). Bitwy asymetryczne to niezła modyfikacja tego opisanego przeze mnie podstawowego trybu. Po jednej stronie mamy dużo statków niskich tierów a po drugiej kilka z wyższych. Teoretycznie powinno być i ciekawie i fajnie.

WOWs bitwy asymetryczne – jak to wygląda teraz

Nie jest ani ciekawe ani fajne. Po prostu w drużynie “słabszej” ale liczniejszej losuje 5-6 niszczycieli (reszta to krążki i pancerniki) a w drużynie “mocniejszej” losuje pancerniki (mniejszość do krążowniki) i okazuje się, że po kilku minutach te “słabe” DD robią taką sieczkę, że reszta “słabszej” drużyny nie ma co zbierać.

WOWs bitwy asymetryczne. Czy to dobry kierunek?

Generalnie, podoba mi się ten tryb a w zasadzie jakaś próba urozmaicenia PvP. W moim przypadku to nawet jest próba zachęcenia mnie do PvP (obecny, bazowy tryb mnie męczy). Wykonanie natomiast pozostawia wiele do życzenia. W sumie są dwie rzeczy do naprawienia:

  • bardzo ograniczyć liczbę DD w bitwach. Tego jest za dużo nawet w zwykłych PvP czy walkach przeciwko botami. W PvP jak grasz czymś innym niż DD to odziera z majestatu bitew dużych okrętów a z botami to wygląda tak, że czasem połowa botów i własnej drużyny w DD zdycha zanim dotrzesz w zasięg strzału. Później rozpoczyna się walka o resztki na stole. A w ogóle fajnie jest jak trafi się jakiś fiolet w DD. Wtedy to już zaczynam czytać coś w internecie bo wiem, że bitwa położona (nic nie ugram).
  • Nawet przy likwidacji spamu DD to różnice w ilości graczy po obu stronach barykady są za duże. Pancerniki z niższych poziomów nie są aż tak gorsze od tych z wyższych poziomów wrzucanych do walki. W sumie to wystarczy przeżyć i staranować i samą ilością wygrać. Poleciłbym WG przetestowania przez dłuższy czas tego trybu bez DD by szybciej zobaczyć, że obecny balans jest gotowy do wrzucenia do niszczarki.

WOWs bitwy asymetrycze – podsumowanie

Jest to fajny tryb, dobry kierunek ale bardzo niedopracowany. Ja, jako gracz grający przeciwko botom w głównej mierze czekam na większe urozmaicenie tego trybu. Bardziej bym się cieszył niż z tych bitew asymetrycznych. Z drugiej strony jak dopieszczą ten tryb to może chętniej zacznę grać PvP.

 

Mały update: o moich wrażeniach o tym trybie bitew na serwerach live napisałem tutaj: WOWs bitwy asymetryczne

Written By
RITHVEN
More from RITHVEN
WOWs operacja Aegis
WOWs Operacja Aegis. Jedna z przyjemniejszych operacji dla statków poziomu VI. W...
Read More
0 replies on “WOWs bitwy asymetryczne. Czy to dobry kierunek?”