WOWs Jaki okręt za węgiel?

WOWs Jaki okręt za węgiel

WOWs Jaki okręt za węgiel? Ponieważ zebrałem pokaźną liczbę węgla a obecnie trwa jeszcze event rocznicowy i jest okazja do zdobycia superkontenera za zwycięstwo okrętem poziomu X to postanowiłem poszukać informacji o dostępnych “dziesiątkach”.

WOWs Jaki okręt za węgiel?

Te pytanie oraz jaki okręt 10 poziomu za węgiel wklepywałem w googlasa w rożnych językach. Problemem z uzyskania odpowiedzi był Smoleńsk. Okręt ten wycofany został dość niedawno więc kompletnie zaburzał znalezienie sensownej informacji. A już modyfikacji zapytania “jaki okręt 10 poziomu za węgiel ale nie Smoleńsk” googlas nie wytrzymywał.

Co mi udało się znaleźć? Ogólnie polecane IX i X. Ogólnie, że plusy ujemne i plusy dodatnie. Ogólnie, że.. no mało przydatne informacje. Nawet zajrzałem na fantastyczną rozpiskę Mouse’s Catalog (na forum WOWs), która też mi za mocno nie pomogła. Musiałem pomóc sobie sam.

WOWs Jaki okręt za węgiel? To jest złe pytanie

W swoim porcie mam już premki, więcej niż kilka. Zaczynam powoli czuć benefity z posiadania premek a szczególnie różnych z danej nacji. Mam dużo niemieckich premek w przeróżnych poziomach i jestem już w stanie przerzucając kapitana z premki do premki skorzystać z każdej ciekawszej okazji do podbicia poziomu tego kapitana a co ważniejsze skorzystać na większej ilości okrętów z wysoko poziomowego kapitana (na niemieckich premkach dodatkowa! + przeżywalność). To jest jak samonapędzający się mechanizm. Obecnie jestem na etapie zbierania camo bo więcej wpada niż wypada (oszczędzam własnie dzięki premkom bo mają stałe kamuflaże a bitew drzewkowymi aż tylu nie robię). Piszę o tym bo o pewnych aspektach dowiadujemy się później, w miarę rozbudowania swojego konta (w skrócie więcej zarabia jeszcze więcej). Dlatego tak ogólne pytanie “Jaki okręt za węgiel” jest za ogólne bo zanim znajdziemy odpowiedź powinniśmy znaleźć odpowiedzi na mniejsze pytania.

WOWs Jaki okręt za węgiel? Jaka nacja?

To jest bazowe pytanie. Właśnie związane z kapitanem. Nawet najgorsza premka z danej nacji da nam kopa w szybszym rozwoju kapitana (który nominalnie gra na jakimś drzewkowym ale bez konieczności przeszkolenia możemy wsadzić do premki z tej nacji i grać – nasz kapitan wykona więcej wysoko premiowanych bitew – ot chociażby bonus dzienny ale też i lepiej premiowane bitwy na premkach). Więc raczej powinniśmy spojrzeć na nasze drzewka, czym gramy i co będziemy rozwijać. Nie ma sensu kupić okrętu dla okrętu by stał w porcie.

WOWs Jaki okręt za węgiel? Jaki poziom?

Teoretycznie obojętny. Praktycznie im wyższy tym lepiej (zarobek). Na wielu watkach polecają Georgię. U wielu Youtuberów to samo. Ale to jest błąd. Popatrzmy na obecny event. Dostajemy supekontener za wygraną okrętem X poziomu (nagroda jednorazowa, masz 40 dziesiątek możesz zdobyć 40 superkontenerów). I biorąc pod uwagę ten event można sobie wyobrazić kolejne. Dostajemy najlepsze prezenty tylko z okręty X poziomu (takie niestety jest World of Warships). Dlatego rozważania o Georgi czy innych dziewiątkach czy ósemkach nie mają sensu. Dla mnie Georgia może być już wycofana – nie będę płakał, że jej nie mam. Ja już mam mnóstwo premek, szans na skompletowanie 100% premek nie mam (mnóstwo już wycofanych na stałe). Trzeba myśleć na poważnie o przyszłości. Tylko okręty poziomu X są warte zakupu. No chyba, że macie już komplet. Wtedy faktycznie możemy sobie dywagować jaki najlepszy okręt. Ale znów czy IX jest warta zakupu? Ostatnio były bitwy asymetryczne dostępny max dla VIII. Co nam z okrętu, który będzie zbierał kurz. Oczywiście taka dycha pewnie też mocno grana nie będzie (no teraz jest rankingówka dla dych ale później?). Niemniej ta dycha w różnych momentach da Tobie najlepszą nagrodę (w sumie za sam fakt posiadania).

WOWs Jaki okręt za węgiel? Jaka klasa?

Oczywiście to już pytanie kosmetyczne ale niemniej warto na nie odpowiedzieć. Kupmy sobie okręt na którym nie będziemy się męczyli. Pod swój styl. Dopiero jak nie znajdziemy pomyślmy o czymś podobnym (np. gramy na ddekach to kupmy sobie zwinnego krążka z torpedami a może nawet i z dymem / gramy na bbekach to kupmy sobie ciężkiego krążka). Wtedy jest szansa, że w pełni wykorzystamy taki okręt premium (każdy okręt za węgiel jest okrętem premium).

WOWs Jaki okręt za węgiel? Inne czynniki do rozważenia

Po pierwsze kupon zniżkowy (odnawialny, 25%, dostajemy co 3 miesiące). Niby nic ale wychodzą z tego niezłe sumki. Więc dlaczego nie wydać na najdroższe okręty? Można kupić coś tańszego ale wtedy jak coś bardzo chcemy mieć i wiemy, że zaraz wycofają. Warto też przemyśleć sprawę jak dużo węgla zdobywamy w danym okresie. Może się okazać, że bardzo wolno a więc po co kupić coś poniżej X jeżeli kolejna szansa będzie za rok a może dłużej? Naprawdę, nie widzę powodu by kupować coś poniżej X poziomu.

WOWs Jaki okręt za węgiel? Co ja kupiłem?

Oczywiście, po tych moich wcześniejszych przemyśleniach jak napisze co kupiłem to wielu z Was pomyśli – pierdzielił, pierdzielił a kupił naj (lepszy/ bezpieczny itp itd). Kupiłem Thunderera. Niemniej przeleciałem całą check listę i wyszedł mi ten okręt. Głównie gram bbkami aczkolwiek bardziej blisko niż na dystans – w sumie liczę, że ten nowy zakup nauczy mnie pohamowania emocji i trzymania dystansu. Linia brytyjska nie jest moją ulubioną linią ale mam premki japońskie i niemieckie. Amerykańska mnie nie zachwyca a inne jeszcze mniej. Za to brytyjskie krążowniki jakoś polubiłem (czekam na polubienie pancerników). Więc tak – będę eskpił brytyjską. Przyda się. Podsumowując: brytyjski pancernik X poziomu. To mi wyszło. A co wyszło Wam?

Written By
RITHVEN
More from RITHVEN
Pommern niemiecki pancernik IX poziomu
Pommern niemiecki pancernik IX poziomu. Piszę z lekkim opóźnieniem o moich wrażeniach...
Read More