WOWs letnia wyprzedaż 2020

World of Warships Summer Sale, WOWs letnia wyprzedaż

WOWs letnia wyprzedaż 2020. Ah. Jak brzmi to zachęcająco, atrakcyjnie, kusząco. Jak obiecuje, że dostaniemy w końcu jakieś dobre, może nawet OP, statki premium. No więc tak nie jest. Na forum WOWs ludzie ciskają pioruny, biją w bębny wojenne, że zostali oszukani, że to nie wyprzedaż a skok na kasę. No więc jak to jest z tą letnią wyprzedażą WOWs w 2020 roku?

WOWs letnia wyprzedaż 2020 – oferta statków

Zacznijmy od tego, że w zapowiedziach wyczytaliśmy o możliwości zdobycia kilku nagród za żetony letnie, które to będzie można zdobyć w specjalnej, czasowej misji. Pomiędzy zapowiedziami pobudzającymi apetyt a efektem końcowym jest taka “delikatna” różnica. Rozbierzmy to na czynniki pierwsze jak to się mówi.

  • Do zdobycia za żetony letnie są dwa okręty poziomu III König Albert i Vampire oraz stały kamuflaż letni do krążownika premium poziomu VII Atlanta
  • Żetony można będzie zdobyć w misjach dostępnych dla każdego

Jakiś czas po wprowadzeniu oferty do gry okazało się, że ta hucznie zapowiedziana możliwość zdobycia żetonów letnich to wielki, niesmaczny żart. Żetonów można zdobyć sztuk kilka a statek lub kamuflaż kosztuje kilkadziesiąt.

Znów za chwil kilka WG wspaniałomyślnie dopowiedziało swoją ofertę letnią i wyszło, że tak naprawdę żetony letni można zdobyć za kasę (są dodawane do dublonów lub do zakupu premium VII Atlanta lub po prostu można kupić tylko żetony). Z letniej wyprzedaży, okazji i zapowiedzi, że coś można będzie taniej/ za darmo zdobyć wyszło wielkie nic.

WOWs letnia wyprzedaż 2020 – loteria kontenerowa

WG w ramach letniej wyprzedaży dołączyła też możliwość kupienia za żetony letnie przeróżnej maści kontenerów z poprzednich lat w których ukryta jest możliwość wylosowania statku premium lub jakiejś zwykłej nagrody. Każdy kto gra w WOWs wie, że szansa wylosowania okrętu z kontenera dąży do zera.

WOWs letnia wyprzedaż 2020 – loteria statków premium

WG udostępniła graczom również możliwość zakupu kontenera gwarantującego statek premium poziomu VIII lub niższych. Ale to jest kolejna loteria bo taka możliwość dotyczy wielu statków danego poziomu i nie mamy wpływu na to co wypadnie. Czyli loteria pogania loterię.

WOWs letnia wyprzedaż 2020 – to się nie opłaca!

Policzyłem sobie koszt zakupu żetonów i wyliczyłem ile dublonów mógłbym kupić za tą cenę. Następnie zestawiłem cenę statku premium z danego poziomu z jego kosztem w dublonach i żetonach. Warto pamiętać, że potrafi być znaczna różnica w cenie statku premium danego poziomu (setki lub tysiące dublonów różnicy pomiędzy najtańszym lub najdroższym statkiem premium w danym poziomie). Ja oczywiście zakładam, że mam pecha więc brałem pod uwagę te najtańsze statki w danym poziomie. Wyszło mi, że w sumie to kosztuje tyle samo. Biorąc pod uwagę, że to loteria i szansa na coś droższego jest mała to po prostu ta letnia wyprzedaż w tym zakresie pozbawiona jest sensu. Tam nie ma nic z wyprzedaży.

WOWs letnia wyprzedaż 2020 – co ja będę kupował?

Jedyna w mojej opinii sensowna rzecz, którą warto wykorzystać w tej letniej wyprzedaży to wspomniane na samym początku statki premium III poziomu. Statki te są już wycofane ze sklepu premium i jak na razie to jest jedyna szansa by uzupełnić kolekcję. No właśnie – kolekcję. Dla kogoś, kto szuka maszyn bojowych do zarobków statki niskich poziomów są pozbawione wartości. Tak więc to jest dobra opcja dla ograniczonej liczby graczy. Kolejna dobra opcja dla ograniczonej liczby graczy to ten kamuflaż stały dla Atlanty. Znaczy się – dobra opcja dla lubiących przebierać w ciuszki statki. Atlanta to statek premium i ma swój stały kamuflaż. To jest tylko kolejne ubranko. Drogie ubranko.

WOWs letnia wyprzedaż 2020 – podsumowanie

Spodziewałem się czegoś lepszego. To co dostaliśmy to jest jednak taki skok na kasę. Tym bardziej, jak porównamy przeceny w Steam (70% na pakiety!). Słabe to. Myślałem, że oferty paczki niemieckich okrętów (Pommern and Erich Loewenhardt) to przesada ale jednak nie. WG przebiło same siebie.

Written By
RITHVEN
More from RITHVEN
Gryf Krążownik europejski I poziomu
Gryf Krążownik europejski I poziomu. Gryf to polski okręt więc na wstępie...
Read More
One reply on “WOWs letnia wyprzedaż 2020”

Comments are closed.