WOWs Operacja Newport

WOWs Operacja Newport

WOWs Operacja Newport. Obrona tej bazy to takie odwrócenie operacji Killer Whale ale jest bardzo ciężko zrealizować główny cel nie mówiąc już o celach pobocznych.

WOWs Operacja Newport

Operacje to świetny sposób na szybkie zdobycie dużej ilości kasy, doświadczenia (dla okrętu i kapitana) i wolnego doświadczenia (dla okrętów i kapitanów). Zazwyczaj operacje są dość wymagające, może zdarzyć się porażka ale szansa na sukces (pełny lub połowiczny) jest bardzo duża.

WOWs Operacja Newport jest wyjątkiem. Szansa na wygraną jest mała. Wiele razy widziałem jak (przypadkowa przecież) drużyna grała rozważnie, zaliczała fragi dość szybko, gracze reagowali na sytuacje na mapie i była porażka. Porażka za porażką.

WOWs Operacja Newport – jak ją zrobić

W mojej ocenie to jest operacja pod klan. Zgrany zespół. Jej po prostu nie da się zrobić w przypadkowym składzie. Nawet jak grają osoby mające doświadczenie w tej operacji to naprawdę ciężko jest wyciągnąć sukces.

Gorąco odradzam robienia tej operacji a szczególnie zakładania flag i kamo. Szansa, że się przegra jest po prostu za duża a więc dostaniemy niewielką część doświadczenia.

Gdybym miał ją robić z zespołem to dałbym większość pancerników i 2 niszczarki (z dużym zasięgiem torped). Spot + siła obrażeń pancerników i torpedy w odwrocie.

Wróg naciera z różnych stron i trzeba go powstrzymać. Aby to zrobić trzeba zabijać bardzo szybko (daleki spot i duży zasięg pancerników). Kolejne zgrupowania wroga nadpływają z różnych stron (trzeba być mobilnym – ddeki). Z wirtualnej 1 linii okopów cofamy się na tylne. Przegrywamy jak dostatecznie szybko nie zatopiliśmy wrogich okrętów i te zaczynają wpływając do wnętrza bazy i niszczyć infrastrukturę.

Opisałem skrótowo. W praktyce naprawdę wydarzenia toczą się szybkim tempem i potrzebne jest skoordynowane działanie.

Dlaczego zalecam robienie tej operacji w klanie (dywizjonie)? Głownie chodzi o możliwość kontrolowania typu okrętów z jakimi wchodzi się do walki w tej operacji.

WOWs Operacja Newport – podsumowanie

Nie polecam. Po prostu. Szkoda, że następna operacja będzie dostępna za tydzień. Szkoda, że w World of Warships nie mogę sam wybierać operacji do robienia. Obecnie co tydzień jest dostępna operacja dla losowych drużyn. Inne można robić ale tylko w dywizjonie. Dla graczy “solo” to bardzo duże ograniczenie.