WOWs resetowanie drzewka

WOWs resetowanie drzewka. Przemyślenia o Agencji Badawczej.

WOWs resetowanie drzewka. Przemyślenia o Agencji Badawczej. To będzie dość krótki wpis. Mam pewne przemyślenia o tym resetowaniu drzewka by zdobyć punkty badawcze by je wydać na jakiś wypasiony okręt w Agencji Badawczej.

WOWs resetowanie drzewka

O samej Agencji napisze oddzielny wpis (poradnik). Teraz napiszę moje takie przemyślenia – może komuś przydadzą się w podjęciu decyzji czy resetować jakąś linię w drzewku dla tych punktów.

Na samym początku zresetowałem kilka linii na raz. Już wcześniej byłem przygotowany do grindu kilku linii jednocześnie i pomyślałem sobie, że w sumie mogę pchnąć na raz znów kilka linii i zakończyć ten duży grind zdobyciem punktów by wykupić 1 okręt z Agencji.

Po czasie okazało się, że to nie był dobry pomysł. Dlaczego?

  • za dużo okrętów wysokiego tieru zabrakło mi w później pojawiających się eventach w grze. Poczułem, że sam sobie ograniczyłem pewną swobodę w grze.
  • Dostajemy w ramach rozliczenia miesięcznego możliwość zdobycia 1200 punktów badawczych (one są rozdawane co 400 w miarę coraz większego progu ogólnej liczby zrobionych dziennych zadań ; średni aktywny gracz zdobędzie całość w miesiąc). Przeliczając sobie tempo tego źródełka dochodu wychodzi, że to są punkty odpowiadające resetowi 1,5 linni do zdobycia w przeciągu roku. Warto o tym pamiętać planując z wyprzedzeniem swoją aktywności w grze. Po prostu może się okazać, że aż tak masowe resetowanie linii nie jest potrzebne i wystarczy robić to co jakiś czas z 1 linią i bonusem x2 do punktów.
  • Dużo okrętów które zresetowałem nie nadaje się do grindu na randomie (pisałem o tym problemie tu: WOWs pomidor. Czy można uniknąć? i tu: WOWs Jak zostać fioletem? Jest to proste! Poradnik)
  • zapomniałem ile srebra potrzeba na wykup okrętów i wykup modułów. A potrzeba bardzo dużo. Tak więc na własne życzenie mam ciągły niedobór.
  • zapomniałem, że niektóre z okrętów będę chciał już zatrzymać (jednorazowy reset, będę resetował inne rzeczy) i ile doświadczenia nie doliczyłem na poboczne ulepszenia okrętu. A wyszła z tego 1 linia dodatkowo!
  • niekoniecznie warto resetować najtańsze drzewko jeżeli nie lubimy grać takimi okrętami a musimy bo nie będziemy wydawać wolnego doświadczenia.

WOWs resetowanie drzewka – podsumowanie

Czuję się samozaorany. Oczywiście teraz bo jak już zdobędę 60.000 punktów badawczych to wykupię upatrzony okręcik i będę się cieszył. Muszę to zrobić do końca grudnia bo będą te superkontenery do zdobycia za graniem X. A mam ich kilka zresetowanych. Eh..