WOWs zostaną wycofane okręty

WOWs zostaną wycofane okręty

WOWs zostaną wycofane okręty. To jest bardzo ważna informacja i skłaniająca do przemyśleń. Często spowoduje wywrócenie do góry nogami planów poczynionych przez graczy. U mnie przynajmniej stolik się wywrócił z wrażenia.

WOWs zostaną wycofane okręty

Na stronie https://blog.worldofwarships.com/blog/95 możemy przeczytać, że wraz z nadchodząc aktualizacją (0.10.1) będą wycofane okręty. I to nie byle jakie. Nadmienię, że osobiście spodziewałem się, że ten moment nadejdzie. Co jakiś czas WG wycofuje okręty. Nawet typowałem (jak i wielu, wielu streamerów czy blogerów), że to będzie Georgia. Zresztą pisałem o tym między innymi tutaj: WOWs Jaki okręt za węgiel?.

WOWs zostaną wycofane okręty

No ale szczególy zanim zacznę płakać i narzekać: wycofane mają być:

  • Thunderer, Tier X; okręt możliwy do kupienia za węgiel
  • Smaland, Tier X; okręt możliwy do kupienia za 2 miliony wolnego doświadczenia
  • Georgia, Tier IX; okręt możliwy do kupienia za węgiel lub kasę
  • Alaska, Tier IX; okręt możliwy do kupienia za kasę lub 1 milion wolnego doświadczenia
  • Massachusetts, Tier VIII; okręt możliwy do kupienia za kasę lub dublony

Jak widać grubo (przy okazji: pogrubione okręty to te które mam). Wylecą przynajmniej 2 okręty świetne i 1 bardzo dobry. Osobiście mam jak napisałem wcześniej wywrócone plany. Zbierałem wolne doświadczenie bo mam reset kilku linii i starałem się zdarzyć przed świątecznymi superkontenerami (za każdą dychę 1 superkontener). No cóż. Mam o czym myśleć teraz.

WOWs zostaną wycofane okręty – analiza

  • Thunderer – ze względu, że ten okręt można kupić tylko za węgiel to ja bym brał Thunderera. Dla masochisty w takim przypadku kupiłbym za kasę inny bardzo chwalony okręt czyli Georgie. Thunderer wygrywa w dwóch kwestiach – to jest zdecydowanie okręt OP czyli okręt gdzie mało ogarnięty gracz jak ja może systematycznie nabijać 200k dmg na randomie i co ważniejsze jest to dycha czyli okręt dający możliwość zdobycia superkontenera (a z niego może wypaść dużo węgla, stali lub inny okręt premium). Georgia jest po prostu fajna (taki niemiecki secondarkowy szybki i żywotny okręt). Ale jest to tylko dziewiątka więc na święta będzie stal a nie superkontener. Więc myśląc długoterminowo to Thunderer. Georgia dla posiadaczy kasy.
  • Massachusetts – tylko kasa. Warto przemyśleć!
  • Alaska – okręt za kasę lub FXP. Poziom IX. No nie wiem. Chyba wolałbym Smalanda (superkontenery).
  • Smaland – i tu mnie głowa boli strasznie. 2 miliony wolnego doświadczenia to reset prawie 3 linii japońskich niszczycieli czyli 30.000 punktów badawczych. Będę musiał to przepracować. Mocno. Jedynie osobiście bym brał ten okręt bo wyjdzie na stałe (tak czuję, już się nie pojawi). Strasznie drogi, mało ludzi go ma. No i dycha (superkontenery).

WOWs zostaną wycofane okręty – podsumowanie

Jest dużo do rozmyślań. Ostatnio wrzucili paczkę okrętów ARP w tym Yamato z modułem legendarnym. Za chwilę Black Friday a i za za miesiąc święta i nowy rok wiec znów pewnie fajne okazje będą. W tak krótkim czasie może się okazać, że nie złapiemy wszystkich srok za ogon nawet mając otwartą linię kredytową. WG wybrało zły moment (dla siebie bo nie zmonetyzuje ludzi tak jak mogłaby to zrobić wycofując te okręty w innym terminie).